Čo je kaskádová fermentácia?

Fermentácia je premena organických látok pôsobením baktérií, plesní alebo bunkových kultúr. Kaskádová fermentácia je fermentačný proces prebiehajúci v troch krokoch. Je to patentovaný výrobný proces spoločnosti Dr. Niedermaier Pharma GmbH, ktorá sa inšpirovala ľudskou tráviacou sústavou.

Pri kaskádovej fermentácii sa využíva na slnku vyzreté, čerstvé BIO ovocie, zelenina i orechy, ktoré v priebehu 8 až 12 týždňov prejdú jednotlivými krokmi fermentácie. Vďaka nej sa väčšie zložky štiepia na menšie molekuly a vzniká množstvo cenných látok.

Cieľom spoločnosti je poskytnúť najvyššiu kvalitu svojich produktov. Pri výbere ovocia, orechov a zeleniny dbá na ich čerstvosť, zrelosť, lokálny pôvod a dôveryhodnosť pestovateľa. Celý výrobný proces je certifikovaný systémom GMP.

Benefity pre zdravie

Prospešné látky

Vďaka štiepeniu sa uvoľňuje a koncentruje široké spektrum prospešných bioaktívnych látok (vitamíny, minerály, stopové prvky, enzýmy, aminokyseliny, probiotiká, flavonoidy…).

Ľahšia stráviteľnosť

Viacstupňová fermentácia zaisťuje jemné uvoľnenie všetkých zložiek. V tejto forme sú pre ľudské telo obzvlášť biologicky dostupné – ľahko sa absorbujú cez sliznicu úst, žalúdok a črevá.

Silná imunita

Fermentované produkty sú bohaté na probiotiká a ďalšie látky, ktoré pozitívne vplývajú na črevnú mikroflóru. Zdravé trávenie je základom dobre fungujúcej imunity.

Patentovaný spôsob fermentácie

Ďalšie informácie o kaskádovej fermentácii a výskumoch ohľadom jej priaznivých účinkov nájdete tu ↓↓↓.

Novinky a tipy do vašej schránky

Nakupujte výhodne a žite zdravšie