Nákuný košík

Články

ryby_1

Prečo potrebujeme omega-3 mastné kyseliny?

Mnoho ľudí má v dôsledku súčasných stravovacích návykov nevyrovnaný pomer omega-6 a omega-3 mastných kyselín. Prečo by nás rovnováha týchto mastných kyselín mala zaujímať a aké sú ich benefity pre naše zdravie?

Prepustené maslo

Tuky vhodné na vyprážanie

Živočíšny tuk či radšej rastlinný olej? Panenský, extra panenský alebo rafinovaný? Pozrite sa s nami na to, ktoré oleje a tuky sú najvhodnejšie na vysmážanie.

Cvikla

Červená repa – základné fakty

U mnohých sa cvikla zapísala ako zelenina, ktorá príliš neohúrila svojou chuťou. Mnohých zasa odrádza naoko náročná príprava a spracovanie. Aké benefity nám táto zelenina prináša a ako ju vieme využiť v kuchyni?

Zahlienenie

Zahlieňujúce potraviny

Zahlieňuje mlieko? Alebo vajcia? Orechy? Pozrite sa na to spoločne s nami. V našom článku sa dozviete, ktoré potraviny môžu zahlieňovať, ale aj to, ktoré pôsobia presne naopak – uľavia vám od hlienov a uľahčia vykašliavanie.

Detox

Potrebujeme jarný detox?

O zaručených tipoch na jarný detox sa toho popísalo už mnoho. Možno aj práve preto je samotné slovo detox čoraz viac v nemilosti. Poďme si povedať, čo to ten detox je a ako vlastne v našom tele detoxikácia prebieha.

Príprava zeleného nápoja

Recepty na zelené nápoje

K príprave zelených nápojov potrebujete vysokorýchlostný mixér, ovocie, listovú zeleninu a čerstvé bylinky alebo výživné zelené zmesi v prášku. Pre inšpiráciu sme pripravili niekoľko jednoduchých receptov.

Superoxid dismutáza

Viete, čo je to SOD?

Superoxid dismutáza. Enzým, ktorý sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. Tento významný antioxidant ochraňuje náš organizmus pred voľnými kyslíkovými radikálmi. Často je skloňovaný v súvislosti s liečbou rakoviny. Čo všetko dokáže táto zložka s komplikovaným názvom?

Zelené smoothie

Spirulina a imunita

Spirulina už dlhšiu dobu zažíva svoju slávu. Nadchýna stále viac ľudí a jej skalní fanúšikovia na ňu nedajú dopustiť. Nenápadný zelený prášok, ktorý vám odporúča každý váš zdravo-žijúci známy. Je táto superpotravina naozaj tak super?

Pestovanie havajskej spiruliny

Kvalita a pôvod Havajskej spiruliny

Havajská spirulina je klenot, skutočný celosvetový unikát. Mohlo by sa zdať, že preháňame, avšak táto odroda mikroriasy si svoj prívlastok právom zaslúži. Prečo sme sa v našej firme rozhodli práve pre Havajskú spirulinu a nie napr. taiwanskú, čínsku či indickú?

Výživové doplnky na podporu imunity

Porovnanie výživových doplnkov na imunitu

Posilnenie oslabenej imunity je „témou tém“ zimných mesiacov, ale i prechodných ročných období jesene a jari. Ak chcete posilniť svoj organizmus, dodať mu energiu a silu odolávať vonkajším i vnútorným nástrahám, prečítajte si náš návod. Čaká vás porovnanie najčastejšie užívaných výživových doplnkov na podporu imunity. A možno bude i víťaz.

Novinky a tipy do vašej schránky

Nakupujte výhodne a žite zdravšie