Nákupný košík

Články

Strukoviny - cícerová nátierka

Rýchle recepty zo strukovín

Strukoviny – fazuľa, šošovica alebo cícer – sú základom výživy na celom svete. My sme vybrali 5 rýchlych a zdravých receptov s použitím strukovín. Dúfame, že vám budú chutiť.

Potraviny pre zdravé kosti

6 živín pre zdravé kosti

Kosti hrajú v tele mnoho úloh – poskytujú nám oporu, určujú rozmery tela, chránia vnútorné orgány, ukladajú vápnik. Čo môžeme urobiť, aby sme si udržali zdravé kosti čo najdlhšie?

Červené víno a hrozno

Polyfenoly. Kde ich nájdeme?

Nie je žiadnou novinkou, že ovocie a zelenina obsahujú vitamíny, minerály či vlákninu. Existuje však aj množstvo zlúčenín, ktoré rastlinám pridávajú na výživnej hodnote. Zoznámte sa s polyfenolmi – ďalším z dôvodov, prečo do svojho jedálnička zahrnúť viac rastlinnej stravy.

Špagety s paradajkovou omáčkou

Špagety s paradajkovou omáčkou a bazalkou

Neviete, čo pripraviť na obed alebo na večeru? Vyskúšajte tieto rýchle, zdravé a chutné špagety s paradajkovou omáčkou a bazalkou. Budete potrebovať len minimum ingrediencií a výsledok stojí naozaj za to.

Indický egreš amla -amalaki

8 dôvodov, prečo do svojho jedálnička zaradiť amlu

Amla obsahuje základné vitamíny, minerály a bioaktívne látky, ktoré sú potrebné pre fungovanie nášho tela a môžu nám pomôcť lepšie zvládať niektoré ochorenia. Ktoré konkrétne?

Jód - zdroje jódu

Jód – z akých zdrojov ho získať?

Jód je esenciálny minerál a v našom tele plní mnohé dôležité funkcie. Ktoré to sú a prečo jód potrebujeme prijímať v dostatočnom množstve?

More a červené riasy

Červené morské riasy – poklad z mora

Červené morské riasy boli bohato využívané už pred stovkami rokov. V čom spočíva ich výnimočnosť a aké využitie majú dnes?

Deti sa hrajú v prírode

Ako pomôcť deťom budovať silnú imunitu?

Nástup jesenných mesiacov sprevádzaný chladnejším počasím dokáže potrápiť nielen dospelých, ale predovšetkým deti. Ako v obdobiach zvýšenej chorobnosti môžeme podporiť ich imunitu?

Fermentovaná ovsená kaša-1

Zdravé raňajky: fermentované ovsené vločky

Ak máte radi ovsenú kašu a hľadáte spôsoby, ako ju urobiť zdravšou, výživnejšou a uprednostňujete rýchlu prípravu a minimum času stráveného prípravou, tento postup bude presne pre vás.

Astaxantín – najsilnejší prírodný antioxidant

Astaxantín – najsilnejší prírodný antioxidant

Pokiaľ ide o doplnky výživy s antioxidačným pôsobením, vitamín C a vitamín E boli dlhú dobu jasnou voľbou. Momentálne je však jedným z najvyhľadávanejších doplnkov výživy so silným antioxidačným pôsobením astaxantín.

Novinky a tipy do vašej schránky

Nakupujte výhodne a žite zdravšie