Nákupný košík

Články

diabete-dieta

10 potravín pre zdravie srdca

Zdravie srdca ani zďaleka nie je záležitosťou náhody. Poďme sa spoločne pozrieť na to, z akých potravín si môžeme vyskladať jedálniček, ktorý poteší naše chuťové poháriky, ale predovšetkým posilní naše srdce.

biotín-pre-zdravé-vlasy

Biotín. Kľúč k zdravým vlasom, nechtom a pleti

Biotín je jedným zo základných vitamínov skupiny B. A aj keď je predovšetkým známy ako vitamín krásy, skrýva toho v sebe oveľa viac. Prečo by sme mali venovať pozornosť tomuto vitamínu a v akých potravinách ho nájdeme?

Grapefruit a jadierka

Grapefruitové jadierka a ich benefity

Grapefruit je citrusové ovocie, ktoré vzniklo skrížením sladkého pomaranča a pomela. Nás budú zaujímať grapefruitové jadierka, o ktorých si povieme niečo viac.

Kurkumín-benefity pre zdravie

Kurkumín. V čom spočíva jeho sila?

Kurkuma si okrem kulinárskeho sveta získala svoje miesto aj v lekárskom svete a je predmetom mnohých výskumov. A čo nám hovoria o benefitoch kurkumínu pre naše zdravie najnovšie výskumy?

Vitamíny a minerály pre zdravé oči-2

10 vitamínov a minerálov pre zdravé oči

Oči sú dôležitým zmyslovým orgánom. Vnímame a prijímame pomocou nich až 90 % všetkých informácií zo svojho okolia. Čo máme do jedálnička zaradiť a čo naopak obmedziť, aby sme si udržali zdravé oči čo najdlhšie?

Mediteránska stredomorská strava

Čo je mediteránska strava a čím je výnimočná?

Už šiesty rok po sebe bola mediteránska strava označená za „najlepšiu diétu roku“. Aké potraviny či jedlá si máme pod mediteránskou stravou predstaviť a prečo je dobré riadiť sa jej (nepísanými) pravidlami?

Cuketa-recepty

Vyskúšajte jednoduché recepty s cuketou

Cuketa je osviežujúca potravina ideálna na leto. A keďže sezóna cukety je v plnom prúde, poďme si z nej pripraviť chutné recepty.

Horčík-potravinové zdroje (magnézium)

Horčík. Kde ho nájdeme?

Horčík (alebo aj magnézium) je základný minerál zodpovedný za viac ako 300 biochemických reakcií v našom tele. Aké potraviny by sme mali zaradiť do nášho jedálnička, aby sme si horčíka – prezývaného aj ako minerál života – zabezpečili dostatok?

Cestoviny-biele-vs-celozrnne

Veľký sprievodca cestovinami

Cestoviny sú jednými z najobľúbenejších jedál na svete. Tradične sa vyrábajú len z dvoch ingrediencií – z múky a vody. Na trhu môžeme nájsť cestoviny rôznych tvarov či farieb, no v čom ďalšom sa ešte líšia? A ako sú na tom z nutričného hľadiska?

Novinky a tipy do vašej schránky

Nakupujte výhodne a žite zdravšie