Nákupný košík

Články

Vitamíny a minerály pre zdravé oči-2

10 vitamínov a minerálov pre zdravé oči

Oči sú dôležitým zmyslovým orgánom. Vnímame a prijímame pomocou nich až 90 % všetkých informácií zo svojho okolia. Čo máme do jedálnička zaradiť a čo naopak obmedziť, aby sme si udržali zdravé oči čo najdlhšie?

Mediteránska stredomorská strava

Čo je mediteránska strava a čím je výnimočná?

Už šiesty rok po sebe bola mediteránska strava označená za „najlepšiu diétu roku“. Aké potraviny či jedlá si máme pod mediteránskou stravou predstaviť a prečo je dobré riadiť sa jej (nepísanými) pravidlami?

Cuketa-recepty

Vyskúšajte jednoduché recepty s cuketou

Cuketa je osviežujúca potravina ideálna na leto. A keďže sezóna cukety je v plnom prúde, poďme si z nej pripraviť chutné recepty.

Horčík-potravinové zdroje (magnézium)

Horčík. Kde ho nájdeme?

Horčík (alebo aj magnézium) je základný minerál zodpovedný za viac ako 300 biochemických reakcií v našom tele. Aké potraviny by sme mali zaradiť do nášho jedálnička, aby sme si horčíka – prezývaného aj ako minerál života – zabezpečili dostatok?

Cestoviny-biele-vs-celozrnne

Veľký sprievodca cestovinami

Cestoviny sú jednými z najobľúbenejších jedál na svete. Tradične sa vyrábajú len z dvoch ingrediencií – z múky a vody. Na trhu môžeme nájsť cestoviny rôznych tvarov či farieb, no v čom ďalšom sa ešte líšia? A ako sú na tom z nutričného hľadiska?

Čaga-1

Čaga. Ako by sme ju mali užívať?

Čaga, reishi, shitake. O huby vo forme doplnkov výživy je čoraz väčší záujem. Kedy by sme mali čagu užívať a v akej forme, aby sme profitoval z jej účinkov čo možno najviac?

Selén-potravinové zdroje

Selén a jeho účinky pre naše zdravie

Selén je obzvlášť dôležitý minerál, ktorý síce potrebujeme len v malých množstvách, no je potrebný pre viaceré procesy v našom tele. Čo sa stane, ak ho v tele nemáme dostatok?

Strukoviny - cícerová nátierka

Rýchle recepty zo strukovín

Strukoviny – fazuľa, šošovica alebo cícer – sú základom výživy na celom svete. My sme vybrali 5 rýchlych a zdravých receptov s použitím strukovín. Dúfame, že vám budú chutiť.

Potraviny pre zdravé kosti

6 živín pre zdravé kosti

Kosti hrajú v tele mnoho úloh – poskytujú nám oporu, určujú rozmery tela, chránia vnútorné orgány, ukladajú vápnik. Čo môžeme urobiť, aby sme si udržali zdravé kosti čo najdlhšie?

Červené víno a hrozno

Polyfenoly. Kde ich nájdeme?

Nie je žiadnou novinkou, že ovocie a zelenina obsahujú vitamíny, minerály či vlákninu. Existuje však aj množstvo zlúčenín, ktoré rastlinám pridávajú na výživnej hodnote. Zoznámte sa s polyfenolmi – ďalším z dôvodov, prečo do svojho jedálnička zahrnúť viac rastlinnej stravy.

Novinky a tipy do vašej schránky

Nakupujte výhodne a žite zdravšie