Články

Vlaknina-a-ako-jej-prijat-dostatok

Vláknina. Ako si jej zabezpečiť dostatok?

Vláknina je dôležitá zložka stravy, ktorá môže pomôcť predchádzať rôznym zdravotným problémom, no napriek tomu jej nekonzumujeme dostatok. V akých potravinách sa nachádza a ako ju vieme jednoducho zakomponovať do nášho každodenného života?

Živiny pre dobrú náladu

5 živín, ktoré pomáhajú na zlepšenie nálady

Jedlo, ktoré počas dňa skonzumujeme, má dopad na chemické procesy, ktoré prebiehajú v našom mozgu. Ktorými potravinami tak vieme pozitívne ovplyvniť našu náladu?

Vitálne-medicinálne huby-1

Vitálne huby – čaga, reishi, levia hriva

Už odpradávna ľudia využívali liečivú silu prírody a využívali rôzne rastliny a byliny na liečenie chorôb a celkové posilnenie zdravia. Medzi takéto rastliny patria aj vitálne huby, tak si o nich poďme povedať niečo viac.

medvedí cesnak-recepty

Medvedí cesnak – poklad pre zdravie aj kuchyňu

Medvedí cesnak si získal obľubu v kuchyniach po celom svete. Ako ho zaradiť do svojho jedálnička, kde ho môžeme nájsť a kedy je tá správna chvíľa na jeho zber?

diabete-dieta

10 potravín pre zdravie srdca

Zdravie srdca ani zďaleka nie je záležitosťou náhody. Poďme sa spoločne pozrieť na to, z akých potravín si môžeme vyskladať jedálniček, ktorý poteší naše chuťové poháriky, ale predovšetkým posilní naše srdce.

biotín-pre-zdravé-vlasy

Biotín. Kľúč k zdravým vlasom, nechtom a pleti

Biotín je jedným zo základných vitamínov skupiny B. A aj keď je predovšetkým známy ako vitamín krásy, skrýva toho v sebe oveľa viac. Prečo by sme mali venovať pozornosť tomuto vitamínu a v akých potravinách ho nájdeme?

Grapefruit a jadierka

Grapefruitové jadierka a ich benefity

Grapefruit je citrusové ovocie, ktoré vzniklo skrížením sladkého pomaranča a pomela. Nás budú zaujímať grapefruitové jadierka, o ktorých si povieme niečo viac.

Kurkumín-benefity pre zdravie

Kurkumín. V čom spočíva jeho sila?

Kurkuma si okrem kulinárskeho sveta získala svoje miesto aj v lekárskom svete a je predmetom mnohých výskumov. A čo nám hovoria o benefitoch kurkumínu pre naše zdravie najnovšie výskumy?

Vitamíny a minerály pre zdravé oči-2

10 vitamínov a minerálov pre zdravé oči

Oči sú dôležitým zmyslovým orgánom. Vnímame a prijímame pomocou nich až 90 % všetkých informácií zo svojho okolia. Čo máme do jedálnička zaradiť a čo naopak obmedziť, aby sme si udržali zdravé oči čo najdlhšie?

Novinky a tipy do vašej schránky

Nakupujte výhodne a žite zdravšie