Imunita

Správny štart imunitného systému

Čo je imunitný systém?

Systém biologickej obrany u ľudí sa nazýva imunitný systém. Náš imunitný systém zaisťuje obranu organizmu pred rôznymi choroboplodnými zárodkami ako sú baktérie, vírusy alebo plesne, ale aj pred škodlivinami, ktoré vznikajú vo vnútri nášho organizmu. Založený je na komplexnej súhre imunitných orgánov, buniek a molekúl.

Pre rovnováhu imunitného systému sú dôležité vitamíny, minerály a enzýmy, ktoré prispievajú k jeho správnemu fungovaniu.

Prečo by sme radšej mali hovoriť o rovnováhe než o posilnení imunitného systému?

V princípe náš imunitný systém využíva dva základné typy obrannej reakcie. Obidve zložky imunity sa formujú a spolupracujú. Zdravo fungujúci imunitný systém dokáže udržať obe zložky v rovnováhe. S nerovnováhou imunity sú spájané mnohé ochorenia ako diabetes, srdcové ochorenia, poruchy funkcie štítnej žľazy, vírusové a bakteriálne infekcie, astma, mnohé alergie či ďalšie problémy.

Mnohí odborníci sa preto namiesto pokusov o posilnenie imunitného systému snažia vytvoriť rovnováhu, nakoľko nadmerné imunitné reakcie môžu spôsobiť závažné zdravotné problémy. Nadmerne aktívna imunitná odpoveď teda môže byť rovnako riziková ako slabá imunitná odpoveď.

Vyvážený imunitný systém je z dlhodobého hľadiska lepší ako systém, ktorý je nadmerne reaktívny alebo nedostatočne reaktívny.

Čo je ATP a ako súvisí s imunitou?

Energia je potrebná pre všetky základné procesy, ktoré prebiehajú v tele. Vývoj chorôb úzko súvisí so skutočnosťou, že bunky tela už nie sú schopné produkovať dostatok energie a chýbajú im enzýmy. Enzýmy sa vo významej miere podieľaujú na riadení biochemickým procesov v živých organizmoch, vrátane ľudí.

Nedostatok enzýmov v tele sa prejavuje príznakmi ako sú únava, slabá koncentrácia, náchylnosť k infekciám, problémy s pokožkou alebo poruchy trávenia. Strava chudobná na enzýmy (najčastejšie teplene upravená strava) spôsobuje nedostatok energie v bunkách s následkom oslabenia organizmu. Naopak, prirodzená, bioaktívna, enzýmovo bohatá a pestrá strava stimuluje v mitochondriách (nazývaných aj ako výrobcovia energie bunky) optimálnu tvorbu molekúl ATP (adenozíntrifosfát), ktoré sú zdrojom energie* pre bunkové procesy.

Nedostatok „paliva“ v podobe ATP má negatívny vplyv na všetky procesy v ľudskom tele vrátane imunologických. Centrálne bunky imunitnej obrany, tiež potrebujú energiu, aby mohli optimálne fungovať.

Zvýšenie ATP v bunkách

*Štúdie dokazujú pri užívaní Regulatpro® Bio nárast bunkovej energie o 188 % za 90 dní, čo zvyšuje koncentráciu a telesnú kondíciu o 54 %.

Výsledkom doplnenia bioaktívnych enzýmov (enzýmov neživočíšneho pôvodu), organických minerálov a vitamínov je nárast bunkovej energie s následnými regeneračnými a ozdravnými procesmi v tele.

Prirodzená bioaktívna strava pomáha v týchto oblastiach:

  • Alergie: potravinové alergie, senná nádcha, astma, kožné problémy

  • Cukrovka: obezita, zvýšená hladina tuku v krvi

  • Dýchacie cesty: chrípka, prechladnutie, nádcha, zápal dutín, vírusové infekcie

  • Kožné problémy: ekzémy, bradavice, kurie oká

  • Poranenia: popáleniny, odreniny, spálenie od slnka, bolesti svalov a kĺbov, bolesti hlavy

  • Rakovina: obmedzenie vedľajších účinkov chemoterapie/ožarovania

  • Srdce: krvný tlak, kŕčové žily, kôrnatenie tepien (ateroskleróza)

  • Trávenie: pocit plnosti, pálenie záhy, zápcha, hnačka, nadúvanie, žalúdočné vredy

  • Únava: chronická únava, syndróm vyhorenia, prepracovania, problémy s koncentráciou

  • Zápaly: kĺbov, reuma, zápal žalúdku, atď.

Vývoj chorôb súvisí so skutočnosťou, že bunky tela už nie sú schopné produkovať dostatok energie a chýbajú im enzýmy. Ak máme nedostatok energie, aj náš imunitný systém je oslabený. Ak je k dispozícii dostatok energie, imunitný systém môže plne plniť svoju funkciu – chrániť telo pred votrelcami a opravovať poškodené bunky. Preto ak chcete podporiť obranyschopnosť tela, mali by ste sa včas starať o svoj imunitný systém.

Regulatpro® produkty


Správne fungovanie imunity s Regulatom®

Tekuté enzýmové doplnky stravy vyrobené kaskádovou fermentáciou z bio ovocia, zeleniny, orechov a bylín, obohatený o prírodný vitamín C z čerešne aceroly.

Ponuka produktov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Novinky a tipy do vašej schránky

Nakupujte výhodne a žite zdravšie