Pobyt pri vode

Ako sa starať o pokožku počas letných mesiacov?

Príliš veľa slnka pokožke v lete škodí

Leto si priam žiada tráviť viac času vonku. Grilovačky v záhrade, čas strávený v bazéne a mnoho cestovateľských plánov. Dni sú teplejšie a dlhšie, no takéto počasie môže viesť k problémom s našou pokožkou. Svrbivé vyrážky, pokožka spálená od slnka či hyperpigmentácia môžu letnú zábavu rýchlo pokaziť.

Koža je jedným z najväčších orgánov nášho tela. Z tohto dôvodu môže starostlivosť o pokožku priamo ovplyvňovať naše celkové zdravie. Pokožka funguje ako ochranný štít a je najzraniteľnejšia voči vonkajším prvkom. Ovplyvňuje ju viac faktorov, ako si možno myslíte:

  • vystavenie UV žiareniu,
  • vystavenie chemickým toxínom,
  • nechránené slnečné žiarenie po dlhú dobu,
  • nedostatok odpočinku, tekutín alebo výživy,
  • starnutie.
Regulat - pokožka v lete_4

Koža rastie spolu s nami, reguluje našu teplotu a chráni nás pred oxidačným stresom. V závislosti od veľkosti a hmotnosti človeka má koža hmotnosť medzi 3,5 a 10 kilogramami, veľkosť približne 1,5 až 2 štvorcových metrov a hrúbku okolo 1–2 mm. Koža je ochranným štítom aj citlivým zmyslovým orgánom. Jeden cm2 kože obsahuje asi 600 000 buniek, 5 000 zmyslových buniek, 4 m nervových ciest, 100 potných žliaz, 1 m krvných ciev, 15 mazových žliaz, 5 chlpov a 150 000 pigmentových buniek.

Ako vplýva leto na našu pokožku?

Zvýšenie teplôt v letných mesiacoch v kombinácii s vlhkosťou môže zvýšiť činnosť mazových žliaz. Mastná pokožka je ešte mastnejšia a suchá pokožka je drsná a podráždená. Nadmerné potenie môže spôsobiť upchávanie pórov nečistotami a mazom, zachytávať baktérie a spôsobiť tak akné a vyrážky. Fľaky a škvrny od slnka tiež nie sú ničím výnimočným. Najčastejšie vznikajú na miestach, ktoré nie sú chránené pred slnečným žiarením a zbaviť sa ich nie je vôbec jednoduché.

Tip: Vyskúšajte hydratačné Regulat® Energetizujúce pleťové tonikum obohatené o extrakt z hamamelu (Hamamelis virginiana), ktorý čistí a tonizuje pokožku, minimalizuje póry a zanecháva zjednotený tón pleti. Pôsobí tiež antisepticky. Citrónový extrakt vyživuje a dodáva pleti energiu a pomáha zosvetliť pigmentové škvrny.

Ako sa starať o pokožku počas leta?

1. Rovnako ako šatník, aj starostlivosť o pokožku si vyžaduje sezónnu zmenu

Letné mesiace si vyžadujú osobitný režim starostlivosti o pokožku – taký, ktorý ju hydratuje a udržuje ju čistú bez prachu, potu a ostatných nečistôt. Mnoho ľudí sa v týchto mesiacoch stretáva s nadmerným výskytom vyrážok. Nielen na tvári, ale aj na ostatných častiach tela ako chrbát, dekolt alebo ramená. Používajte preto výrobky vhodné pre dané počasie. Husté krémy, ktoré ste používali počas zimných mesiacov, nateraz radšej odložte. Siahnite po ľahších krémoch, géloch alebo hydratačných penách.

2. Zahrňte antioxidanty do rutiny starostlivosti o pokožku

Počas leta investujte do dobrého antioxidačného séra. Nielenže antioxidačné sérum hydratuje vašu pokožku, ale môže ju chrániť pred poškodením z okolitého prostredia. Pomáha tiež zvyšovať produkciu kolagénu a zachytáva škodlivé voľné radikály, aby sa zabránilo poškodeniu pokožky. Antioxidanty môžete zahrnúť do svojho režimu starostlivosti o pokožku aj tým, že ich pridáte aj do svojej stravy.

3. Hydratácia je základ

Nenechajte sa zmiasť myšlienkou, že hydratácia je potrebná iba počas suchých zimných mesiacov. Hydratačný krém je nevyhnutný po celý rok. Už len samotný pohyb z a do klimatizovaných priestorov môže spôsobiť vysušenie pokožky. To platí nielen pre pokožku tváre, ale pre celé telo.

Tip: Vyskúšajte Regulat® Magickú penu na pokožku, ktorá sa intenzívne stará o tvár, aj o telo. Vďaka jemnej krémovej textúre sa ľahko a rýchlo vstrebáva. Okamžite hydratuje pokožku a chráni bunky pred oxidačným stresom, ktorý spôsobuje predčasné starnutie. Ideálna aj ako starostlivosť po opaľovaní.

4. Nezabudnite sa starať o svoje nohy

Väčšinou sa zameriavame na starostlivosť o našu tvár, no nezabúdajte, že vaše nohy vás nosia po celý deň a tiež si vyžadujú istú dávku starostlivosti. Pokožku na nohách pravidelne pílingujte. Ak plánujete nosiť otvorenú obuv, použite na nohy hydratačný krém alebo penu.

Regulat - pokožka v lete_5

5. Venujte zvláštnu pozornosť oblasti v okolí očí

Pokožka okolo očí je v porovnaní so zvyškom tváre oveľa tenšia a jemnejšia. Preto keď si vyberáte hydratačné krémy a toniká na tvár, nezabudnite do vášho rituálu starostlivosti o pleť zaradiť aj očný krém. Vyberte si taký, ktorý obsahuje kyselinu hyalurónovú, uhorku alebo dokonca med. Tieto zložky udržujú pokožku okolo očí hydratovanú a zabraňujú tvorbe jemných vrások.

Tip: Vyskúšajte hydratačný Regulat® Anti-Aging očný krém, ktorý intenzívne revitalizuje citlivú pokožku v okolí očí. Spolu s 3D kyselinou hyalurónovou, extraktom z perzského hodvábneho stromu a aktívnou inovatívnou účinnou látkou JuvinityTM viditeľne redukuje príznaky starnutia a zvyšuje hladinu prirodzenej vlhkosti pokožky.

6. Pitný režim je dôležitý

Voda je najdôležitejšou zložkou zdravého kožného tkaniva. Nezabudnite nosiť vodu kdekoľvek idete a vypite minimálne 2 – 3 litre za deň. Voda je tiež veľmi dôležitá na vyplavovanie toxínov z tela. Vyhnite sa sladeným nápojom, ktoré jednak neuhasia smäd a obsahujú veľké množstvo cukru.

7. Jedzte ovocie a zeleninu s vysokým obsahom vody

S pitným režimom nám môže pomôcť ponuka sezónnej zeleniny a ovocia, ktorá je skutočne bohatá. Preto zahrňte do svojho jedálnička potraviny s vyšším obsahom vody ako uhorka, šaláty, melón, jahody alebo citrusy, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku zdravú a hydratovanú, o zdravotných benefitoch nehovoriac.

Regulat - pokožka v lete_3

Nadmerné potenie vedie k svrbeniu a vyrážkam. Vyhýbajte sa preto odevom vyrobených zo syntetických látok. Ideálne riešenie predstavuje bavlna. Nezabúdajte tiež na pokrývku hlavy.

8. Noste vzdušné textílie

Na zvládnutie tepla je nevyhnutné obliekať si ľahké textílie (medzi ktoré patrí napríklad ľan). Vyhýbajte sa priliehavým odevom zo syntetických látok. Tesné oblečenie vám môže spôsobiť nepohodlie, budete sa viac potiť, čo môže spôsobiť následné podráždenie a svrbenie spotených častí tela. Takéto stavy vedú k vyrážkam a niekedy dokonca k závažným kožným infekciám.

9. Znížte čas strávený na slnku

Odporúča sa to najmä od 10. do 16. hodiny, keď sú slnečné lúče najsilnejšie. Aj v zamračený deň sa môže cez oblaky dostať až 80 % slnečných UV lúčov. Nielenže sa môžeme spáliť, ale nadmerné vystavenie slnečným lúčom môže spôsobiť predčasné starnutie pokožky. Naša pokožka obsahuje pigment nazývaný melanín a prílišné vystavenie slnku spôsobuje, že sa melanínu produkuje viac. To je dôvod, prečo dlhodobý pobyt na priamom slnku môže spôsobiť zmenu farby našej pokožky, tzv. opálenie. Slnečné lúče nás bez debaty zásobujú výdatnými dávkami vitamínu D, no prehnané opaľovanie môže priniesť viac škody ako úžitku.

Slnka sa nebojte, ale všetko s mierou

Pokožka sa s ročnými obdobiami mení. Zima prináša suché počasie, ktoré zbavuje pokožku jej prirodzenej vlhkosti a vlhkosť počas leta zasa môže viesť k bakteriálnym infekciám v dôsledku potu, upchatých pórov a akné. V lete môže klimatizácia a v zime kúrenie spôsobiť dehydratáciu pokožky. Každá sezóna teda prichádza s istými nástrahami pre našu pokožku. Počas leta vyžaduje naša pokožka zvýšenú pozornosť a starostlivosť, no pomocou niekoľkých jednoduchých krokov ju môžeme ochrániť pred škodlivými účinkami slnka a tepla.

Regulat Beaty produkty

Doprajte svojej pokožke počas leta extra starostlivosť s Regulat® Beauty produktami

Obsahujú jedinečný kaskádovo fermentovaný REGULATESSENZ® s molekulami STAMMENZYME® pre obnovu buniek. Spolu s kyselinou hyalurónovou tvoria komplex Regulat® Hyaluron 3D, ktorý udržateľným spôsobom dopĺňa zásoby energie a vlhkosti v pokožke.

Ponuka produktov

Zdroje:

www.food.ndtv.com/beauty/10-summer-skincare-tips-to-follow-this-season-1674797
www.parenting.firstcry.com/articles/12-essential-skin-care-tips-to-follow-this-summer/
www.thehealthy.com/beauty/face-body-care/summer-skin-care/
www.geekfence.com/2017/04/04/10-amazing-tips-for-skin-care-in-summer/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Novinky a tipy do vašej schránky

Nakupujte výhodne a žite zdravšie