Starostlivosť o očné okolie

Je očný krém nevyhnutnou súčasťou starostlivosti o našu pleť?

Najzákladnejšie kroky v starostlivosti o našu tvár predstavuje čistenie a použitie hydratačného krému. Potom ale existuje množstvo špecifických produktov, ktoré sú určené na riešenie konkrétneho problému. Jedným z takýchto produktov je aj očný krém.

Starostlivosť o očné okolie

Zdroj: pexels.com
Napriek tomu, že pokožka okolo očí je stále len pokožka, môžu ju potrápiť problémy, ktoré sa trochu líšia od ostatných oblastí tela.

Pokožka okolo očí je tenšia a vykazuje známky starnutia rýchlejšie ako ostatné oblasti tváre. Vďaka tomu je citlivejšia, zraniteľnejšia a náchylnejšia na alergické reakcie, než pokožka inde na tvári. Každý deň podlieha mnohým mikromotorickým pohybom a mimike. Vždy, keď pohnete očami – či už ich prekvapene prižmúrite alebo sa usmejete – používate svaly okolo očí.

Čo robí očný krém?

Očný krém je určený práve na jemnú pokožku okolo očí. Jeho hlavnou úlohou je hydratovať, spevňovať, rozjasňovať a upokojovať okolie okolo očí a zároveň predchádzať bežným známkam starnutia a bojovať proti nim. Cieľom očného krému je dodať rovnaké zložky, ktoré by ste použili na ostatné časti tváre, ale v takých dávkach, aby nespôsobili podráždenie.

Aké zložky môžeme nájsť v očnom kréme?

Pokožka okolo očí má veľmi málo aktívnych olejových žliaz, ktoré by zabezpečovali potrebnú hydratáciu. Preto zložky v očných krémoch obsahujú viac olejov ako bežné krémy na tvár. Hydratačné zložky ako kyselina hyalurónová, skvalán alebo ceramidy sú tiež častými ingredienciami.

Okrem hydratačných zložiek sú očné krémy naformulované bez bežných dráždivých látok, ako je napríklad vôňa. Často obsahujú v nízkych koncentráciách účinné látky kyseliny, vitamín C alebo retinoidy.

Očný krém

Zdroj: pexels.com
Očné krémy sa zameriavajú na špecifické problémy ako sú opuchy a kruhy pod očami alebo príznaky starnutia. Majú tiež rôzne textúry od ľahkých gélov po husté krémy.

Ako nanášať očný krém?

  1. Očný krém je určený na oblasť okolo očí. Obzvlášť dôležité je spojenie okolo očí, pretože napriek svojmu názvu by ste ho nemali nanášať príliš blízko očí napríklad na viečka alebo priamo pod spodné riasy, aby ste predišli zbytočnému podráždeniu.

  2. Aplikujte množstvo veľkosti hrášku, ktoré vystačí na obe oči. Možno sa to nezdá dosť, ale účinné látky v očných krémoch sú zvyčajne vysoko koncentrované, takže nie je potrebné nanášať očný krém vo veľkom množstve.

  3. Očný krém nanášajte prsteníkom alebo prostredníkom, pretože zo všetkých prstov vyvíjajú najmenší tlak. Vyhnite sa nadmernému treniu a šúchaniu.

  4. Jemne ho vklepkávajte pod oko a nad oko – tesne pod obočím. Začnite v najvnútornejšom rohu a postupujte smerom von.

  5. Ak sa chystáte použiť korektor alebo make-up, po nanesení očného krému počkajte 1 až 2 minúty. Je to dostatočný čas na to, aby sa očný krém vstrebal.

  6. Pre znásobenie efektu očného krému môžete po jeho aplikácii použiť masážny valček (face-roller) alebo masážnu pomôcku Gua Sha, ktoré vám pomôžu s opuchmi, spevnením a rozjasnením očného okolia.
Masážny valček a Gua Sha

Zdroj: pexels.com
Očný krém môže pokožke v okolí očí dodať mladistvý vzhľad, rovnomerný tón, zmierniť výskyt tmavých kruhov a opuchov a pripraviť pleť na použitie make-upu.

Kto teda potrebuje očný krém?

Každý, koho trápia tmavé kruhy pod očami, opuchy, unavená alebo ochabnutá pokožka, a tiež tí, resp. tie z vás, ktoré chcú predchádzať známkam starnutia a bojovať proti nim.

Nezabúdajte však, že zmierniť vzhľad tmavých kruhov či vzhľad jemných línií okolo očí je beh na dlhú trať a môže trvať aj niekoľko mesiacov. Preto majte so svojim očným krémom trpezlivosť a nevyhadzujte ho do koša už po pár použitiach. Pri kruhoch pod očami zohrávajú úlohy viaceré faktory ako únava, nevyspatosť, fajčenie, alergie alebo dedičnosť. Hrúbku kože totiž máme danú geneticky – tí, čo ju majú tenšiu, budú mať kruhy pod očami bohužiaľ viditeľnejšie stále. Čiastočne zmierniť ich vzhľad je možné práve pravidelným používaním očných krémov.

Každý máme inú pleť a iné ciele, ktoré chceme s daným produktom dosiahnuť. Ak máte konkrétne problémy, ktoré by ste chceli vyriešiť, očný krém môže byť účinným doplnkom vašej rutiny starostlivosti o pleť. No nezabúdajte, že na dosiahnutie najlepších výsledkov je kľúčová pravidelnosť a vytrvalosť.

Regulat®Silk Hyaluron Eye Crem

Starnutie je prirodzený proces, ktorému zabrániť nevieme. Čomu však zabrániť vieme je predčasné starnutie.


Vyskúšajte očný krém Regulat® Silk Hyaluron Eye Cream, ktorý spolu s 3D kyselinou hyalurónovou, extraktom z perzského hodvábneho stromu a aktívnou látkou Juvinity™ viditeľne redukuje príznaky starnutia.

Viac informácií

Zdroje:

www.webmd.com/beauty/features/need-eye-cream
www.theskincareedit.com/is-eye-cream-necessary
www.byrdie.com/do-eye-creams-work
www.ecco-verde.sk/info/beauty-blog/potrebujem-ocny-krem
www.drewsbeauty.com/2020/05/je-ocny-krem-potrebny/
www.forbes.com/sites/nomanazish/2020/04/30/heres-why-you-should-never-skip-eye-cream-according-to-dermatologists/?sh=36e40183204b
www.fleurandbee.com/blogs/news/benefits-of-eye-cream
www.shape.com/lifestyle/beauty-style/how-to-apply-eye-cream

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Novinky a tipy do vašej schránky

Nakupujte výhodne a žite zdravšie