Nákupný košík

Ako schudnúť pomocou zásaditej stravy

Je to jednoduché. Nadváha a priberanie sú spôsobené prekyslením. Dôvod prečo priberáme a prečo majú rôzne diéty za následok jojo efekt je, že sa dostávame do stavu prekyslenia. Mnohé diéty priamo vedú k prekysleniu a hneď ako má naše telo možnosť, zhodené kilá naberie späť. Na chudnutie má obrovský dopad to, či sa nachádzame v stave vitality, alebo v stave strádania.

Zásaditá strava a chudnutie
Zdroj: www.pexels.com

Stav strádania

Strádanie je stav, kedy si telo radšej drží všetok tuk, aby sa chránilo. Kyseliny, ktoré nestíha vylučovať, sa obaľujú do tuku, aby nemohli narobiť v organizme škodu, kým prídu na rad. Kvôli trvalému prekysleniu ale nebude tak skoro možné sa ich zbaviť. Preto postupne pomaličky tuku a kyselín pribúda. Takže aj keď v takomto stave držíte diétu a cvičíte, vaše telo sa bude snažiť udržať si tuk ako ochranu proti kyslým odpadovým látkam. Preto ľudia, ktorí si vytvorili vyvážené zásadité prostredie v tele omnoho ľahšie chudnú.

Stav vitality

Hneď ako začnete alkalizovať svoje telo, začne sa prepínať do stavu vitality. Vitalita je stav, kedy telo vylučuje tuk tak rýchlo, ako je to možné.  Nastáva čas na odbúranie uložených kyselín. Dostáva sa na svoju ideálnu váhu. Pri nadváhe sa tuk stratí a pri podváhe, sa váha upraví na prirodzenú ideálnu váhu. Každopádne budete vyzerať úžasne. Najlepší spôsob chudnutia je chudnúť prirodzene s dlhodobými výsledkami a zdravším telom.

Strádanie v blahobyte

Je to neuveriteľné, ale aj v hojnosti môžeme byť podvyživení. Tento problém je spôsobený nekvalitnou stravou bez hodnotných živín. Zaujímavé je, že väčšina ľudí, ktorí majú nejaké zdravotné problémy majú zároveň miernu až silnú acidózu. Keď si doplníme zásadité minerály a živé enzýmy z kvalitnej stravy, príznaky podvýživy a prekyslenia sa stratia a budeme prosperovať.

Zásaditá strava nie je o hladovaní

Jednoducho si len namiesto kalorickej bomby bez živín doprajeme kvalitné hodnotné jedlo, ktoré dopĺňa zásadité živiny. Hladovanie v zmysle občasných prečisťujúcich pôstov nie je zlé. Ak však myslíme na chudnutie, je treba pravidelne jesť a nehladovať, aby sme si nespomalili metabolizmus. Takže je dobré mať poruke rýchlu pomoc, ako napríklad mrkvičku, alebo mandle, aby bolo čo zásadité zahryznúť, keď príde hlad.

Zásaditá strava
www.pexels.com

Ako začať?

Nesnažte sa byť od začiatku stopercentne na alkalickej strave. Mohol by vás odradiť neúspech a dokonalosť ani nie je cieľom. Ideálne je dostať sa na 70 – 80 % zásadotvorných potravín a zvyšok kyselinotvorných. Začnite jednoducho s pitím dostatočného množstva zásaditej vody, prípadne bylinkových čajov a pridávajte si ku každému jedlu šalát. Veľa spravia aj zelené nápoje, ktoré sa ľahko pripravia a dodávajú okrem zásaditých minerálov aj živé enzýmy. Vyskúšajte obmedziť silne kyselinotvorné potraviny ako cukor, alkohol, mäso a mliečne výrobky.

Pozrite si zoznam zásadotvorných potravín a nápady ako sa odkysliť.

Havajská spirulina na odkyslenie

Havajská spirulina – skvelý prostriedok na odkyslenie organizmu


Vyskúšajte zdroj vitamínov, minerálov a enzýmov – našu 100 % čistú havajskú spirulinu. Podporuje vyvážený imunitný systém, pomáha pri procese odkysľovania organizmu a zvyšuje celkovú silu a vitalitu.

Viac informácií
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.