Zásaditá strava a chudnutie

Ako schudnúť pomocou zásaditej stravy

Je to jednoduché. Nadváha a priberanie sú často spôsobené prekyslením organizmu. Dôvod, prečo priberáme a prečo majú rôzne diéty za následok „jojo efekt“ je, že sa dostávame do stavu prekyslenia. Mnohé diéty priamo vedú k prekysleniu a hneď, ako má naše telo možnosť, zhodené kilá naberie naspäť. Na chudnutie má obrovský dopad to, či sa nachádzame v stave vitality alebo v stave strádania.

Zásaditá strava a chudnutie
Zdroj: www.pexels.com

Stav strádania

Strádanie je stav, kedy si telo radšej drží všetok tuk, aby sa chránilo. Kyseliny, ktoré nestíha vylučovať, sa obaľujú do tuku. Prečo? Aby nemohli narobiť v organizme škodu, kým prídu na rad. Kvôli trvalému prekysleniu ale nebude tak skoro možné sa ich zbaviť. Preto postupne pomaličky tuku a kyselín pribúda. Takže aj keď v takomto stave držíte diétu a cvičíte, vaše telo sa bude snažiť udržať si tuk ako ochranu proti kyslým odpadovým látkam. Preto ľudia, ktorí si vytvorili vyvážené zásadité prostredie v tele, omnoho ľahšie chudnú.

Stav vitality

Hneď ako začnete alkalizovať svoje telo, začne sa prepínať do stavu vitality. Vitalita je stav, kedy telo vylučuje tuk tak rýchlo, ako je to možné. Nastáva čas na odbúranie uložených kyselín. Telo sa dostáva na svoju ideálnu váhu. Pri nadváhe sa tuk stratí a pri podváhe sa váha upraví na prirodzenú ideálnu váhu. Najlepší spôsob chudnutia je chudnúť prirodzene s dlhodobými výsledkami a zdravším telom.

Strádanie v blahobyte

Je to neuveriteľné, ale aj v hojnosti môžeme byť podvyživení. Za tento problém môže nekvalitná strava bez hodnotných živín. Zaujímavé je, že väčšina ľudí, ktorí majú nejaké zdravotné problémy, majú zároveň miernu až silnú acidózu – ich organizmus je prekyslený. Keď si však doplnia zásadité minerály a živé enzýmy z kvalitnej stravy, príznaky podvýživy a prekyslenia sa stratia a organizmus bude prosperovať.

Zásaditá strava nie je o hladovaní

Namiesto kalorickej bomby bez živín si doprajte kvalitné hodnotné jedlo, ktoré dopĺňa zásadité živiny. Hladovanie v zmysle občasných prečisťujúcich pôstov nie je zlé. Ak však myslíme na chudnutie, je treba pravidelne jesť a nehladovať, aby sme si nespomalili metabolizmus. Vždy je dobré mať poruke oriešky či zeleninu, keď na vás príde chuť „zobkať“.

Zásaditá strava
Zdroj: www.pexels.com

Ako začať?

Nesnažte sa byť od začiatku stopercentne na alkalickej strave. Mohol by vás odradiť neúspech a dokonalosť ani nie je cieľom. Ideálne je dostať sa na 70 – 80 % zásadotvorných potravín a zvyšok kyselinotvorných. Začnite jednoducho pitím dostatočného množstva zásaditej vody, prípadne bylinkových čajov a pridávajte si ku každému jedlu šalát. Veľa spravia aj zelené nápoje, ktoré si ľahko pripravíte a dodajú vám okrem zásaditých minerálov aj živé enzýmy. Vyskúšajte obmedziť silne kyselinotvorné potraviny ako cukor, alkohol, mäso a mliečne výrobky. Veľa šťastia na vašej ceste!

→ Pozrite si náš návod na to, ako sa cítiť zdravšie vo svojom tele – ako odkysliť svoj organizmus.

Havajská spirulina 180 tabliet

Havajská spirulina – skvelý prostriedok na odkyslenie organizmu


Vyskúšajte zdroj vitamínov, minerálov a enzýmov – našu 100 % čistú havajskú spirulinu. Podporuje vyvážený imunitný systém, pomáha pri procese odkysľovania organizmu a zvyšuje celkovú silu a vitalitu.

Viac informácií
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Novinky a tipy do vašej schránky

Nakupujte výhodne a žite zdravšie