Pestovanie havajskej spiruliny

Kvalita a pôvod Havajskej spiruliny

Spirulina je sladkovodná modrozelená riasa, patrí medzi nutrične najbohatšie superpotraviny na svete. Farbivo fykocyanín má silné antioxidačné, protirakovinové a protizápalové účinky. Je obľúbená u športovcov a diabetikov, dokáže pomôcť pri tráviacich ťažkostiach, celkovej únave, oslabenej imunite a dlhodobom strese. V tele pôsobí detoxikačne a alkalizujúco – vytvára žiaduce zásadité prostredie.

Spirulina je považovaná za superpotravinu, a to práve vďaka obsahu množstva aktívnych látok.
Zdroj: www.unsplash.com

Svetový unikát

Havajská spirulina je klenot, skutočný celosvetový unikát. Mohlo by sa zdať, že preháňame, avšak táto odroda mikroriasy si svoj prívlastok právom zaslúži. Prečo sme sa v našej firme rozhodli práve pre Havajskú spirulinu a nie napr. taiwanskú, čínsku či indickú?

➀ 100 SYNERGICKÝCH ŽIVÍN

Táto odroda obsahuje výborne vstrebateľné bielkoviny, esenciálne aminokyseliny, beta karotén, minerály (železo), vitamíny (B12) a ďalšie prospešné látky. Je v nej najvyššia koncentrácia bielkovín spomedzi všetkých potravín (má až 3× viac bielkovín ako hovädzie mäso). O Havajskej spiruline sa hovorí ako o jednom z nutrične najbohatších prírodných zdrojov z celej prirodzenej potravy.

➁ KVALITA A ČISTOTA

Považuje sa za najlepšiu na svete. Je známa svojou vysokou kvalitou, čistotou a predovšetkým najvyšším obsahom živín spomedzi všetkých spirulín. Ku príkladu, čínska a indická spirulina nespĺňajú štandardy EÚ. Často je tiež otázna nezávadnosť prostredia, v ktorom sa pestujú. Havajská spirulina má status GRAS (Generally Recognized As Safe) a certifikáty GMP a ISO.

➂ REŠPEKT K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU

Spoločnosť Cyanotech, svetový líder vo vývoji a produkcii výrobkov z mikrorias (taktiež aj Havajskej spiruliny), dbá na ochranu životného prostredia. Spirulinu pestuje v prírodnom prostredí bez škodlivých látok. Od roku 2014 využíva fotovoltaiku s cieľom znížiť emisie skleníkových plynov. Na ekológiu prihliada aj pri balení svojich výrobkov, ktoré sú prevažne v skle, papieri, príp. väčších vreciach.

Pestovaná a vyrábaná na Havaji

Havajská spirulina sa pestuje na pobreží Kailua-Kona, pre ktoré je charakteristické intenzívne slnečné žiarenie, celoročné mierne teploty a nízke zrážky. Tieto podmienky sú ideálne na to, aby spirulina prosperovala. Dážď nie je pri pestovaní žiaduci – mení pH vody a narúša pomer živín. Spirulina sa preto pred dažďom ochraňuje (napr. zakrytím plachtou).

Pestovanie spiruliny na pobreží Kailua-Kona v otvorených rybníkoch – tzv. akvakultúrach.
Zdroj: www.cyanotech.com

ČISTÉ PROSTREDIE

Umiestnenie farmy bolo vybrané na základe vedeckých poznatkov. Farma sa nachádza v biologicky bezpečnej zóne – prostredí bez kontaminácie pesticídmi, herbicídmi a odpadmi z výroby. Spomedzi rôznych pestovateľov spiruliny je Havajská spirulina najčistejšia aj vďaka čistému prostrediu a čistej vode. Pestuje sa tu už viac ako 30 rokov.

AKVAKULTÚRY

Spirulina sa pestuje v tzv. akvakultúrach – plytkých, otvorených nádržiach (asi 20 cm hlbokých), susediacich s Tichým oceánom. V nádrži musí byť udržiavaná vhodná teplota, pH a kvalita vody.

Spirulina rastie vo vode, nemá styk s pevninou. Vľavo zelená spirulina, vpravo červený astaxantín.
Zdroj: www.cyanotech.com

SLADKÁ I HLBOKOMORSKÁ VODA

Nádrže sa napúšťajú kombináciou čerstvej sladkej vody a doplnkovej slanej vody čerpanej z veľkých hĺbok oceánu (viac ako 600 metrov). Čistá voda z hlbín oceánu sa pridáva ako bohatý zdroj minerálov a stopových prvkov. Táto voda obsahuje 94 stopových prvkov, čo robí z Havajskej spiruliny svetový unikát.

ŠETRNÉ SUŠENIE

Sušenie prebieha patentovaným procesom Ocean-Chill Drying™, celý proces sa uskutočňuje bez kyslíka. Takto vysušená spirulina si zachováva vysokú koncentráciu živín a je chránená pred oxidačným poškodením.

Havajská spirulina na odkyslenie

Havajská spirulina – skvelý prostriedok na odkyslenie organizmu


Vyskúšajte zdroj vitamínov, minerálov a enzýmov – našu 100 % čistú havajskú spirulinu. Podporuje vyvážený imunitný systém, pomáha pri procese odkysľovania organizmu a zvyšuje celkovú silu a vitalitu.

Viac informácií

Zdroje

https://patents.google.com/patent/US5276977A/en
https://www.cyanotech.com/pdfs/spirulina/Spirulina_Abstracts.pdf
http://www.spirulinasource.com/PDF.cfm/SpirulinaWorldFood.pdf

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Novinky a tipy do vašej schránky

Nakupujte výhodne a žite zdravšie